Vishay/Dale RLR32C2700GRRE6
RLR32C2700GRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2700GRRE6
Brief Description
RES 270 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2700GRRE6.pdf
Availability of RLR32C2700GRRE6
QUANTITY
RLR32C2700GRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2700GRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C2700GRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2700GRRE6
Related LinksRLR32C2, RLR32C2700GRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2700GRRE6 Details Description
Related parts for RLR32C2700GRRE6
TERMINAL BLOCK 5MM VERT 6POS PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DUAL 10-BIT SERIAL D/A 8-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LAMELLENEINSATZ 2SU (FEDER) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 40W datasheet.pdf