Vishay/Dale RLR32C2701GPRSL
RLR32C2701GPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2701GPRSL
Brief Description
RES 2.7K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2701GPRSL.pdf
Availability of RLR32C2701GPRSL
QUANTITY
RLR32C2701GPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2701GPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C2701GPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2701GPRSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C2701GPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2701GPRSL Details Description
Related parts for RLR32C2701GPRSL
IC VOLT DETECT/REG 3.0V SOT89-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 200MA 650 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC AMP AUD 3.2W MONO D 9DSBGA datasheet.pdf
RES 536 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 35POS datasheet.pdf
Connector Header 47 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OP AMP SGL LOW PWR SOT23 -5 datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS RT ANG GOLD datasheet.pdf