Vishay/Dale RLR32C27R4FMBSL
RLR32C27R4FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C27R4FMBSL
Brief Description
RES 27.4 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C27R4FMBSL.pdf
Availability of RLR32C27R4FMBSL
QUANTITY
RLR32C27R4FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C27R4FMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C27R4FMBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)27.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C27R4FMBSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C27R4FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C27R4FMBSL Details Description
Related parts for RLR32C27R4FMBSL
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC MPU INTERPRISE 266MHZ 256BGA datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 5.0" DIA datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SPONGE 2.6" X 2.6" PLAIN datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf