Vishay/Dale RLR32C3832FPRSL
RLR32C3832FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3832FPRSL
Brief Description
RES 38.3K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3832FPRSL.pdf
Availability of RLR32C3832FPRSL
QUANTITY
RLR32C3832FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3832FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C3832FPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3832FPRSL
Related LinksRLR32C3, RLR32C3832FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3832FPRSL Details Description
Related parts for RLR32C3832FPRSL
IC MOTOR DRIVER PAR 20SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 15V OUT datasheet.pdf
KIT TOWER SYST 3PH MOTR CTRL MOD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 320 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220F datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 6.5V 10W datasheet.pdf