Vishay/Dale RLR32C43R2FMRE6
RLR32C43R2FMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C43R2FMRE6
Brief Description
RES 43.2 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C43R2FMRE6.pdf
Availability of RLR32C43R2FMRE6
QUANTITY
RLR32C43R2FMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C43R2FMRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C43R2FMRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C43R2FMRE6
Related LinksRLR32C4, RLR32C43R2FMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C43R2FMRE6 Details Description
Related parts for RLR32C43R2FMRE6
RES 27K OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 30POS datasheet.pdf
SCR 0.8A 400V 25MA SOT-223 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 85V 67A TO263-3 datasheet.pdf
Crystal 33.0000MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP FILM 8.5UF 10% 575VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 32K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
COLLET FFA.3E. - 6.5MM DIA datasheet.pdf