Vishay/Dale RLR32C5103GRB14
RLR32C5103GRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C5103GRB14
Brief Description
RES 510K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C5103GRB14.pdf
Availability of RLR32C5103GRB14
QUANTITY
RLR32C5103GRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C5103GRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C5103GRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)510k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C5103GRB14
Related LinksRLR32C5, RLR32C5103GRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C5103GRB14 Details Description
Related parts for RLR32C5103GRB14
IC 4DVR/0RCVR RS232 5V 16-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS STR GOLD T/H datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.3A 194 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 30POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 10 BLACK datasheet.pdf
MOD ATOP AUTO TELEMATIC SOP022 datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 120 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf