Vishay/Dale RLR32C5230FMRE6
RLR32C5230FMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C5230FMRE6
Brief Description
RES 523 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C5230FMRE6.pdf
Availability of RLR32C5230FMRE6
QUANTITY
RLR32C5230FMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C5230FMRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C5230FMRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C5230FMRE6
Related LinksRLR32C5, RLR32C5230FMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C5230FMRE6 Details Description
Related parts for RLR32C5230FMRE6
CONN RECEPT 120POS R/A T/H datasheet.pdf
RES MO 3W 200 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADR 38POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 344K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IPD M30 SHLD 2W AC SPST 2M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Z-PACK/A MALE HDR 175P 2MM HM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC datasheet.pdf