Vishay/Dale RLR32C6810FPRSL
RLR32C6810FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C6810FPRSL
Brief Description
RES 681 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C6810FPRSL.pdf
Availability of RLR32C6810FPRSL
QUANTITY
RLR32C6810FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C6810FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C6810FPRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C6810FPRSL
Related LinksRLR32C6, RLR32C6810FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C6810FPRSL Details Description
Related parts for RLR32C6810FPRSL
FIXED IND 330UH 676MA 878.3 MOHM datasheet.pdf
IC 8-INPUT MUX 16-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC PROG TOUCH SCREEN CTRL 120BGA datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 3POS W/PIN datasheet.pdf
TRANS FLYBACK POE 40UH SMD datasheet.pdf
SPARK SUPPRESSER MK-2 HSG datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 180MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP AUTO-ZERO 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYL BLACK datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf