Vishay/Dale RLR32C6813FRB14
RLR32C6813FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C6813FRB14
Brief Description
RES 681K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C6813FRB14.pdf
Availability of RLR32C6813FRB14
QUANTITY
RLR32C6813FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C6813FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C6813FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C6813FRB14
Related LinksRLR32C6, RLR32C6813FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C6813FRB14 Details Description
Related parts for RLR32C6813FRB14
RES SMD 120 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 43PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
TERM TURRET SNGL GEE 13.125" L datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP 6-XSON datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 18.29MM datasheet.pdf
RES 1.4M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BARBED FASTENER 0.590" NYLON BLK datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 LVDS 24QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS T/H R/A datasheet.pdf