Vishay/Dale RLR32C6R80GPRSL
RLR32C6R80GPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C6R80GPRSL
Brief Description
RES 6.8 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C6R80GPRSL.pdf
Availability of RLR32C6R80GPRSL
QUANTITY
RLR32C6R80GPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C6R80GPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C6R80GPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C6R80GPRSL
Related LinksRLR32C6, RLR32C6R80GPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C6R80GPRSL Details Description
Related parts for RLR32C6R80GPRSL
IC MOSFET DRVR HI/LO SIDE 14DIP datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SPI SOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 20POS DUAL GOLD datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM IEC INLET 15A datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 1X8 GRAY REFL STN datasheet.pdf
CABLE USB 2.0 480MBPS datasheet.pdf
DC INPUT FILTER MODULE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT datasheet.pdf