Hirose Electric Co Ltd RM21TR-15P(71)
RM21TR-15P(71) picture photo
Mfg. Part Number
RM21TR-15P(71)
Brief Description
CONN RCPT 15POS JAM NUT PIN
Datasheet Download
RM21TR-15P(71).pdf
Availability of RM21TR-15P(71)
QUANTITY
RM21TR-15P(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of RM21TR-15P(71)
Internal Part NumberEIS-RM21TR-15P(71)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions15
Shell Size - Insert21
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Rear Side Nut
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM21TR-15P(71)
Related LinksRM21TR-, RM21TR-15P(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM21TR-15P(71) Details Description
Related parts for RM21TR-15P(71)
BACKSHELL DB15 CLAM SLIM BLACK datasheet.pdf
RES 33 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf