Sullins Connector Solutions RMC15DREN-S734
RMC15DREN-S734 picture photo
Mfg. Part Number
RMC15DREN-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET
Datasheet Download
RMC15DREN-S734.pdf
Availability of RMC15DREN-S734
QUANTITY
RMC15DREN-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMC15DREN-S734
Internal Part NumberEIS-RMC15DREN-S734
Series-
PackagingTray
Number of Positions30
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMC15DREN-S734
Related LinksRMC15DR, RMC15DREN-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMC15DREN-S734 Details Description
Related parts for RMC15DREN-S734
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
LASER MODULE MICRO 850NM 5MW datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV DARL 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES 121K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 180 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
07 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
LUP 10.16/04/90V 3.2SN GY BX datasheet.pdf
FLANGE COVER 4.5X35.8MM GRAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf