Sullins Connector Solutions RMC15DRTH-S13
RMC15DRTH-S13 picture photo
Mfg. Part Number
RMC15DRTH-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND
Datasheet Download
RMC15DRTH-S13.pdf
Availability of RMC15DRTH-S13
QUANTITY
RMC15DRTH-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMC15DRTH-S13
Internal Part NumberEIS-RMC15DRTH-S13
Series-
PackagingTube
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMC15DRTH-S13
Related LinksRMC15D, RMC15DRTH-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMC15DRTH-S13 Details Description
Related parts for RMC15DRTH-S13
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC DGTL AUD LIPSYNC DELAY 16VQFN datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.15A 4TMLF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
K60811C TOOL KIT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
SQUARE THREADED INSERT:NYL NATUR datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf