Stackpole Electronics Inc. RMCF0805FT9M09
RMCF0805FT9M09 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF0805FT9M09
Brief Description
RES SMD 9.09M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RMCF0805FT9M09.pdf
Availability of RMCF0805FT9M09
QUANTITY
RMCF0805FT9M09 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF0805FT9M09
Internal Part NumberEIS-RMCF0805FT9M09
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF0805FT9M09
Related LinksRMCF080, RMCF0805FT9M09 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF0805FT9M09 Details Description
Related parts for RMCF0805FT9M09
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 4A TP-FA datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS T/H datasheet.pdf
762 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf