Samsung Electro-Mechanics America, Inc. RN104PJ7R5CS
RN104PJ7R5CS picture photo
Mfg. Part Number
RN104PJ7R5CS
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 7.5 OHM 0804
Datasheet Download
RN104PJ7R5CS.pdf
Availability of RN104PJ7R5CS
QUANTITY
RN104PJ7R5CS Order Process
Ship out your order
Specifications of RN104PJ7R5CS
Internal Part NumberEIS-RN104PJ7R5CS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration Chip Resistor
Featured ProductChip Resistors and Arrays
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRN
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)7.5
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN104PJ7R5CS
Related LinksRN104P, RN104PJ7R5CS Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
RN104PJ7R5CS Details Description
Related parts for RN104PJ7R5CS
FIXED IND 1UH 2.041A 48 MOHM TH datasheet.pdf
IC DRIVER HALF BRIDGE OSC 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN FPC VERT 9POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
1500UF 300V 64X105 85C ST datasheet.pdf