Vishay/Dale RN50C3610DRSL
RN50C3610DRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C3610DRSL
Brief Description
RES 361 OHM 1/20W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN50C3610DRSL.pdf
Availability of RN50C3610DRSL
QUANTITY
RN50C3610DRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C3610DRSL
Internal Part NumberEIS-RN50C3610DRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)361
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C3610DRSL
Related LinksRN50C3, RN50C3610DRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C3610DRSL Details Description
Related parts for RN50C3610DRSL
IC LED Driver Linear 400mA 16-HTSSOP datasheet.pdf
LED YELLOW DIFFUSED 2SMD datasheet.pdf
IC FPGA 450 I/O 672BGA datasheet.pdf
RES 150 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 155.52MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY W GUIDES datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
RES 392 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf