Vishay/Dale RN50C4323FRE6
RN50C4323FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C4323FRE6
Brief Description
RES 432K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C4323FRE6.pdf
Availability of RN50C4323FRE6
QUANTITY
RN50C4323FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C4323FRE6
Internal Part NumberEIS-RN50C4323FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C4323FRE6
Related LinksRN50C4, RN50C4323FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C4323FRE6 Details Description
Related parts for RN50C4323FRE6
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 16-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 50V S2H 0201 datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
GDT 230V 20% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 169K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf