Vishay/Dale RN50C4531BRSL
RN50C4531BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50C4531BRSL
Brief Description
RES 4.53K OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C4531BRSL.pdf
Availability of RN50C4531BRSL
QUANTITY
RN50C4531BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C4531BRSL
Internal Part NumberEIS-RN50C4531BRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C4531BRSL
Related LinksRN50C4, RN50C4531BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C4531BRSL Details Description
Related parts for RN50C4531BRSL
RELAY RF SPDT 10MA 24V datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 80NS 48TSOP datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 432K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
STEEL INNER PANEL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 35V X5R 1206 datasheet.pdf