Vishay/Dale RN50E1302FBSL
RN50E1302FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50E1302FBSL
Brief Description
RES 13K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E1302FBSL.pdf
Availability of RN50E1302FBSL
QUANTITY
RN50E1302FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E1302FBSL
Internal Part NumberEIS-RN50E1302FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E1302FBSL
Related LinksRN50E1, RN50E1302FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E1302FBSL Details Description
Related parts for RN50E1302FBSL
CONN TERM BLK HEX RAIL MNT WM BL datasheet.pdf
IC UART OCTAL SOT189-3 datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FAULT PROT 8MSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
KIT EVAL FOR PE43502 RF SWITCH datasheet.pdf
CABLE 4COND 24AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
LED MATRIX 5X7 2" 565NM GRN datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf