Vishay/Dale RN50E3321BRSL
RN50E3321BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50E3321BRSL
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E3321BRSL.pdf
Availability of RN50E3321BRSL
QUANTITY
RN50E3321BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E3321BRSL
Internal Part NumberEIS-RN50E3321BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E3321BRSL
Related LinksRN50E3, RN50E3321BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E3321BRSL Details Description
Related parts for RN50E3321BRSL
FIXED IND 5.6UH 5.3A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 120MA 24V RAD datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 7.5KV TRANS 6-DIP datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
EA IN-SYSTEM PROGRAMMING CABLE datasheet.pdf
IC PWM/SENSEFET 700V 3A 8-LSOP datasheet.pdf
SENSOR PHOTOTRANS OUT SLOTTED datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 562 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS CABLE PIN datasheet.pdf