Vishay/Dale RN55C3203BB14
RN55C3203BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55C3203BB14
Brief Description
RES 320K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C3203BB14.pdf
Availability of RN55C3203BB14
QUANTITY
RN55C3203BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C3203BB14
Internal Part NumberEIS-RN55C3203BB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)320k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C3203BB14
Related LinksRN55C3, RN55C3203BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C3203BB14 Details Description
Related parts for RN55C3203BB14
RELAY TELECOM DPDT 2A 1.5V datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
IC MPU I186 13MHZ 84PLCC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5.1V 75W datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 464 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG WHT SHLD 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC CLK BUFFER DVR 1:2 12MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf