Vishay/Dale RN55E9093BRSL
RN55E9093BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55E9093BRSL
Brief Description
RES 909K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E9093BRSL.pdf
Availability of RN55E9093BRSL
QUANTITY
RN55E9093BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E9093BRSL
Internal Part NumberEIS-RN55E9093BRSL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E9093BRSL
Related LinksRN55E9, RN55E9093BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E9093BRSL Details Description
Related parts for RN55E9093BRSL
CONN EDGE DUAL .156 DIP 44POS datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 100V 320MA 6SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X8L 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-27VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 12 OLIVE datasheet.pdf
SENSOR M30 15MM PNP NO+NC 2M datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 W/PINS BLK 2.5" datasheet.pdf