Vishay/Dale RN60C1303BBSL
RN60C1303BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1303BBSL
Brief Description
RES 130K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1303BBSL.pdf
Availability of RN60C1303BBSL
QUANTITY
RN60C1303BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1303BBSL
Internal Part NumberEIS-RN60C1303BBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1303BBSL
Related LinksRN60C1, RN60C1303BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1303BBSL Details Description
Related parts for RN60C1303BBSL
RES ARRAY 14 RES 1K OHM 16DRT datasheet.pdf
CAP CER 0.25UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN COVER STR RELIEF 21POS .156 datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 5.5MHZ SMD datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.5M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf