Vishay/Dale RN60D1822FRE6
RN60D1822FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D1822FRE6
Brief Description
RES 18.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D1822FRE6.pdf
Availability of RN60D1822FRE6
QUANTITY
RN60D1822FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D1822FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60D1822FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D1822FRE6
Related LinksRN60D1, RN60D1822FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D1822FRE6 Details Description
Related parts for RN60D1822FRE6
RES SMD 1.58K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN ASSY SIDE ENTRY 10POS PG21 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.4KV 800A DO200AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 20W datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS CABLE SKT datasheet.pdf
BRIDGE RECT 2A 200V datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23 datasheet.pdf