Vishay/Dale RN60D4R32FRE6
RN60D4R32FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D4R32FRE6
Brief Description
RES 4.32 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D4R32FRE6.pdf
Availability of RN60D4R32FRE6
QUANTITY
RN60D4R32FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D4R32FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60D4R32FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D4R32FRE6
Related LinksRN60D4, RN60D4R32FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D4R32FRE6 Details Description
Related parts for RN60D4R32FRE6
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN CODING KEY MALE 5.0V BLUE datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
*STEEL-TY* STRAP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 13UH 3A 24 MOHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
RSM 4 24VAC SPDT 10A SOCKET datasheet.pdf