Vishay/Dale RN65C1094DRE6
RN65C1094DRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C1094DRE6
Brief Description
RES 1.09M OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN65C1094DRE6.pdf
Availability of RN65C1094DRE6
QUANTITY
RN65C1094DRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C1094DRE6
Internal Part NumberEIS-RN65C1094DRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.09M
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C1094DRE6
Related LinksRN65C1, RN65C1094DRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C1094DRE6 Details Description
Related parts for RN65C1094DRE6
LEAD TEST MINIHK-BANAPLG SET/10 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 1W DO41 datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 7/64" 4.3" datasheet.pdf
LED T-1 3/4 YLW 12V MIDG GROOVE datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 20UH SMD datasheet.pdf
IC BATT PROT LI-ION AFE 48-SSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 36-75VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 14 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 6.3V JB 0402 datasheet.pdf