Vishay/Dale RN65C2320BRSL
RN65C2320BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C2320BRSL
Brief Description
RES 232 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C2320BRSL.pdf
Availability of RN65C2320BRSL
QUANTITY
RN65C2320BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C2320BRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C2320BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C2320BRSL
Related LinksRN65C2, RN65C2320BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C2320BRSL Details Description
Related parts for RN65C2320BRSL
IC CPU SUPRV 4K EE RST HI 8SOIC datasheet.pdf
FILTER LINE 15A SNAP-IN TERM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 7.1A 8WDFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 24VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX5969B datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 8POS THRUHL datasheet.pdf
IC FPGA/CPLD NV 178 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf