Vishay/Dale RN65C9100BRE6
RN65C9100BRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C9100BRE6
Brief Description
RES 910 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C9100BRE6.pdf
Availability of RN65C9100BRE6
QUANTITY
RN65C9100BRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C9100BRE6
Internal Part NumberEIS-RN65C9100BRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C9100BRE6
Related LinksRN65C9, RN65C9100BRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C9100BRE6 Details Description
Related parts for RN65C9100BRE6
RES 27 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 16V 2.00A STRAP datasheet.pdf
IGBT 1200V 75A 300W TO268 datasheet.pdf
FFSD SHRD HDR W/O STRAIN RELIEF datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 14WDFN datasheet.pdf
POT 150 OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 15V 0.4A datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS datasheet.pdf