Vishay/Dale RN65D2870FRSL
RN65D2870FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D2870FRSL
Brief Description
RES 287 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D2870FRSL.pdf
Availability of RN65D2870FRSL
QUANTITY
RN65D2870FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D2870FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D2870FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D2870FRSL
Related LinksRN65D2, RN65D2870FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D2870FRSL Details Description
Related parts for RN65D2870FRSL
SNAP LATCH WHITE 0.142" - 0.228" datasheet.pdf
FIXED IND 22MH 50MA 160 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE PCI 184POS G/F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 0.082UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CLAMP PAN 0.38" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf