Vishay/Dale RN65D6202FB14
RN65D6202FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D6202FB14
Brief Description
RES 62K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D6202FB14.pdf
Availability of RN65D6202FB14
QUANTITY
RN65D6202FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D6202FB14
Internal Part NumberEIS-RN65D6202FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D6202FB14
Related LinksRN65D6, RN65D6202FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D6202FB14 Details Description
Related parts for RN65D6202FB14
CONN HDR BRKWAY .100 07POS VERT datasheet.pdf
IC FLASH 8GBIT 52MHZ 169LFBGA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN TERM CRIMP 22-30AWG TIN datasheet.pdf
2MM SHROUDED BOARD MNT HDR 10 PO datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 125V datasheet.pdf
350 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
IC MCU ARM 64KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
CAP FILM 0.22 UF 20% 300 VAC RAD datasheet.pdf