Vishay/Dale RN65D7321FRSL
RN65D7321FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D7321FRSL
Brief Description
RES 7.32K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D7321FRSL.pdf
Availability of RN65D7321FRSL
QUANTITY
RN65D7321FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D7321FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D7321FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D7321FRSL
Related LinksRN65D7, RN65D7321FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D7321FRSL Details Description
Related parts for RN65D7321FRSL
DMM CLAMP-ON MINI datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CLEAN & STRIP UNITIZED WHEEL 7S datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
DISPLAY 5 BAR GAUGE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGE .100 20POS HL LOW P datasheet.pdf