Vishay/Dale RN70D1373FRE6
RN70D1373FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN70D1373FRE6
Brief Description
RES 137K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70D1373FRE6.pdf
Availability of RN70D1373FRE6
QUANTITY
RN70D1373FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70D1373FRE6
Internal Part NumberEIS-RN70D1373FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70D1373FRE6
Related LinksRN70D1, RN70D1373FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70D1373FRE6 Details Description
Related parts for RN70D1373FRE6
IC REG LDO ADJ 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CA 62.5 OFNR MT-RJ TO SC datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT SKT datasheet.pdf