Vishay/Dale RNC50H1232BSB14
RNC50H1232BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1232BSB14
Brief Description
RES 12.3K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1232BSB14.pdf
Availability of RNC50H1232BSB14
QUANTITY
RNC50H1232BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1232BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H1232BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1232BSB14
Related LinksRNC50H1, RNC50H1232BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1232BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H1232BSB14
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
CONN DSUB MALE 15POS CRIMP GOLD datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET/IGBT 1CH 8-SOIC datasheet.pdf
IC LATCH/DECODER/DRIVER 16SOEIAJ datasheet.pdf
IC 24-BIT AUDIO DAC 24-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS PNL MNT SKT datasheet.pdf