Vishay/Dale RNC50H1303DSB14
RNC50H1303DSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1303DSB14
Brief Description
RES 130K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1303DSB14.pdf
Availability of RNC50H1303DSB14
QUANTITY
RNC50H1303DSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1303DSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H1303DSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1303DSB14
Related LinksRNC50H1, RNC50H1303DSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1303DSB14 Details Description
Related parts for RNC50H1303DSB14
TERM BLOCK PCB 3POS 5.08MM BLACK datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C VERT UNSHLD datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 3-INP 6-XSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED WARM WHITE DIFFUSED 6SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf