Vishay/Dale RNC50H2212DSRE6
RNC50H2212DSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2212DSRE6
Brief Description
RES 22.1K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2212DSRE6.pdf
Availability of RNC50H2212DSRE6
QUANTITY
RNC50H2212DSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2212DSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H2212DSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2212DSRE6
Related LinksRNC50H2, RNC50H2212DSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2212DSRE6 Details Description
Related parts for RNC50H2212DSRE6
MOSFET N-CH 55V 22A TO220FP datasheet.pdf
DUCT SLOT PVC BLK 2X2"X 6' datasheet.pdf
SNSW 10A 1/4 S ACT70501877 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 700MA 120 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CAP CER 8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 225MA 5.9 OHM TH datasheet.pdf