Vishay/Dale RNC50H2322DSRSL
RNC50H2322DSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H2322DSRSL
Brief Description
RES 23.2K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H2322DSRSL.pdf
Availability of RNC50H2322DSRSL
QUANTITY
RNC50H2322DSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H2322DSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H2322DSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H2322DSRSL
Related LinksRNC50H2, RNC50H2322DSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H2322DSRSL Details Description
Related parts for RNC50H2322DSRSL
TRANSISTOR NPN RF 20V SOT-323 datasheet.pdf
PLIERS ELEC LONG NOSE 6.13" datasheet.pdf
IC PWR-DIST SW CURR-LMTD 8-SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 400PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
THERMISTOR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
MICRO 15 SKT 18" RBW FLOAT datasheet.pdf