Vishay/Dale RNC50H3092FSRSL
RNC50H3092FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3092FSRSL
Brief Description
RES 30.9K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3092FSRSL.pdf
Availability of RNC50H3092FSRSL
QUANTITY
RNC50H3092FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3092FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3092FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3092FSRSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3092FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3092FSRSL Details Description
Related parts for RNC50H3092FSRSL
DIODE ZENER 47V 300MW SOD523 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 56 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS .100" R/A GOLD datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 548-FCBGA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT HSG .250 4POS NATRL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CABLE 8POS M12 SOCKET-CABLE 1M datasheet.pdf