Vishay/Dale RNC50H3201BSRSL
RNC50H3201BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3201BSRSL
Brief Description
RES 3.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3201BSRSL.pdf
Availability of RNC50H3201BSRSL
QUANTITY
RNC50H3201BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3201BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3201BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3201BSRSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3201BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3201BSRSL Details Description
Related parts for RNC50H3201BSRSL
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT LC2MOS VOUT 28PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 120V 8A TO220 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 300MA 1.85 OHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 1PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 1.8UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4700 PF 10% 2000VDC datasheet.pdf