Vishay/Dale RNC50H3522BSB14
RNC50H3522BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3522BSB14
Brief Description
RES 35.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3522BSB14.pdf
Availability of RNC50H3522BSB14
QUANTITY
RNC50H3522BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3522BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H3522BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)35.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3522BSB14
Related LinksRNC50H3, RNC50H3522BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3522BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H3522BSB14
IC FREQ SYNTHESIZER DUAL 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 2.49KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONN HEADER 68PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf