Vishay/Dale RNC50H6813FSBSL
RNC50H6813FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6813FSBSL
Brief Description
RES 681K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6813FSBSL.pdf
Availability of RNC50H6813FSBSL
QUANTITY
RNC50H6813FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6813FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H6813FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6813FSBSL
Related LinksRNC50H6, RNC50H6813FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6813FSBSL Details Description
Related parts for RNC50H6813FSBSL
RES SMD 22K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MODULE SDRAM 32MB 144SODIMM datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 62POS DUAL TIN datasheet.pdf
R A POWER ASSY datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET OCTAL 20-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
RES 3.48 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
NON PLUG-INSIDE ROTARY SPDT datasheet.pdf
CONN HDR 27POS 0.100 T/H datasheet.pdf