Vishay/Dale RNC50J1273FSRE6
RNC50J1273FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1273FSRE6
Brief Description
RES 127K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1273FSRE6.pdf
Availability of RNC50J1273FSRE6
QUANTITY
RNC50J1273FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1273FSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J1273FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1273FSRE6
Related LinksRNC50J1, RNC50J1273FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1273FSRE6 Details Description
Related parts for RNC50J1273FSRE6
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 100MA 125V datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LB1909MC datasheet.pdf
BEIGE LOOP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PANEL MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 164MA 7.5 OHM datasheet.pdf