Vishay/Dale RNC50J6813FSRSL
RNC50J6813FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J6813FSRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 681K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J6813FSRSL.pdf
Availability of RNC50J6813FSRSL
QUANTITY
RNC50J6813FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J6813FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J6813FSRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J6813FSRSL
Related LinksRNC50J6, RNC50J6813FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J6813FSRSL Details Description
Related parts for RNC50J6813FSRSL
IC ENCORE MCU FLASH 1K 20DIP datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 150POS R/A GOLD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ16 PG16 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 425V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 18AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 160MA 9.44 OHM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf