Vishay/Dale RNC50J7321BSBSL
RNC50J7321BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J7321BSBSL
Brief Description
RES 7.32K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J7321BSBSL.pdf
Availability of RNC50J7321BSBSL
QUANTITY
RNC50J7321BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J7321BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J7321BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J7321BSBSL
Related LinksRNC50J7, RNC50J7321BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J7321BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J7321BSBSL
FIXED IND 1.2UH 340MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SPEAKER 8OHM 2W 86DB 70MM datasheet.pdf
TRANS NPN 250V 0.05A TO-92 datasheet.pdf
H48-6 SHEET 300X300X5MM W/ADH datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 60 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 15V 300W 20A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CAP POLY 0.1UF 20% 100V SMD datasheet.pdf