Vishay/Dale RNC55H2321FMRSL
RNC55H2321FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H2321FMRSL
Brief Description
RES 2.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H2321FMRSL.pdf
Availability of RNC55H2321FMRSL
QUANTITY
RNC55H2321FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H2321FMRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H2321FMRSL
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H2321FMRSL
Related LinksRNC55H2, RNC55H2321FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H2321FMRSL Details Description
Related parts for RNC55H2321FMRSL
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
STRAIN RELIEF FOR LC CONNECTORS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
RES 5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RES 541 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
TERM HOUSING datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf