Vishay/Dale RNC55H3322FSR36
RNC55H3322FSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3322FSR36
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3322FSR36.pdf
Availability of RNC55H3322FSR36
QUANTITY
RNC55H3322FSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3322FSR36
Internal Part NumberEIS-RNC55H3322FSR36
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3322FSR36
Related LinksRNC55H3, RNC55H3322FSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3322FSR36 Details Description
Related parts for RNC55H3322FSR36
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC SMB datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
IC EXCALIBUR ARM 1020FBGA datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED SOLID .25" datasheet.pdf
OSC CMEMS 10.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf