Vishay/Dale RNC60J2321BPRE6
RNC60J2321BPRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J2321BPRE6
Brief Description
RES 2.32K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J2321BPRE6.pdf
Availability of RNC60J2321BPRE6
QUANTITY
RNC60J2321BPRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J2321BPRE6
Internal Part NumberEIS-RNC60J2321BPRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J2321BPRE6
Related LinksRNC60J2, RNC60J2321BPRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J2321BPRE6 Details Description
Related parts for RNC60J2321BPRE6
BOX STEEL GRAY 16"L X 14"W datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN SHROUD 60POS VERT 2MM datasheet.pdf
FUSE 2000A 550V 3/110 AR UR datasheet.pdf
IC SENSOR INTERFACE VARI 16-QSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC SMB datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf