TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-100-3/32-GN-STK
RNF-100-3/32-GN-STK picture photo
Mfg. Part Number
RNF-100-3/32-GN-STK
Datasheet Download
RNF-100-3/32-GN-STK.pdf
Availability of RNF-100-3/32-GN-STK
QUANTITY
RNF-100-3/32-GN-STK Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-100-3/32-GN-STK
Internal Part NumberEIS-RNF-100-3/32-GN-STK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesRNF-100
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied0.093" (2.4mm)
Inner Diameter - Recovered0.047" (1.2mm)
Recovered Wall Thickness0.020" (0.51mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
ColorGreen
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature95°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-100-3/32-GN-STK
RNF-100-3/32-GN-STK Details Description
Related parts for RNF-100-3/32-GN-STK
RES SMD 255 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 10W MULTIWATT15 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 4POS datasheet.pdf
IC REG BST 3.8V 0.4A SYNC SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
03 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
SPACER datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 5% 350VAC datasheet.pdf