Stackpole Electronics Inc. RNF12FTD3K32
RNF12FTD3K32 picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTD3K32
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTD3K32.pdf
Availability of RNF12FTD3K32
QUANTITY
RNF12FTD3K32 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTD3K32
Internal Part NumberEIS-RNF12FTD3K32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTD3K32
Related LinksRNF12F, RNF12FTD3K32 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTD3K32 Details Description
Related parts for RNF12FTD3K32
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC COUNTER/SHIFT REG 24-CERPAC+G datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.56 OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SENSOR MAGNETORESISTIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 226 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEADER PRESS-FIT TYPE C 55POS datasheet.pdf