Stackpole Electronics Inc. RNF14BTC54K9
RNF14BTC54K9 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTC54K9
Brief Description
RES 54.9K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTC54K9.pdf
Availability of RNF14BTC54K9
QUANTITY
RNF14BTC54K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTC54K9
Internal Part NumberEIS-RNF14BTC54K9
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTC54K9
Related LinksRNF14B, RNF14BTC54K9 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTC54K9 Details Description
Related parts for RNF14BTC54K9
BIT POZIDRIV SZ3 0.98" datasheet.pdf
IC FPGA 1164 I/O 1696FCBGA datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 0.11 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
DIN-SGNL C/R SHROUD PRESS-IN datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BLUETOOTH MODULE datasheet.pdf
CAP ALUM 12UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf
BEVEL 1.00MM datasheet.pdf