Stackpole Electronics Inc. RNF14BTC7K87
RNF14BTC7K87 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTC7K87
Brief Description
RES 7.87K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTC7K87.pdf
Availability of RNF14BTC7K87
QUANTITY
RNF14BTC7K87 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTC7K87
Internal Part NumberEIS-RNF14BTC7K87
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTC7K87
Related LinksRNF14B, RNF14BTC7K87 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTC7K87 Details Description
Related parts for RNF14BTC7K87
PHOTODARLINGTON NPN 890NM TO-18 datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 16V C0H 0402 datasheet.pdf
IC ASYNCH 2048X9 25NS 32-PLCC datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 58A BNCM datasheet.pdf
CONN PANEL FEED THRU datasheet.pdf
RELAY SAFETY datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf